O mně

Letci, letkyně, letčata,

web, na který jste právě zalétli, se věnuje snu, který patří k lidstvu od pradávna – odlepit se od země, vzlétnout k nekonečné obloze jako pták a pohlédnout na Zem z výšky. Touha vychutnat si svobodu vzdušného prostoru nás provází i nadále, přestože naše nebe křižují letadla, na orbitu krouží satelity a vesmírné družice pronikají stále hlouběji do vesmíru.

Nasednout na letišti do Boingu a zaletět si k moři jako pouhý cestující nám už ovšem nestačí. Toužíme po více osobním zážitku, cítit vítr a vzdušné proudy a otestovat své schopnosti a reflexy ve vzdušném živlu. Chceme být sami sobě pilotem.

Od prvních letů v horkovzdušných balónech a řiditelných vzducholodí uběhlo už pěkných pár desítek let. Technologický rozvoj a nové vědecké poznatky 20. století nám postupně umožnily vytvářet stále nové a nové prostředky jak se vznést do vzduchu. Dnes, na počátku 21. století, si lze vybrat z celé škály motorových či bezmotorových vznášedel.

Tento letecký web Vám postupně představí celou řadu letounů a jiných vznášedel. Podrobný technologický popis, výhody a nevýhody každého modelu, které Vám zde zprostředkujeme, Vám budou užitečným průvodcem na cestě k realizaci Vašeho osobního snu o létání.

Těšíme se na Vaše postřehy, připomínky a komentáře! Tak vzhůru do oblak!

(Visited 162 times, 1 visits today)